© ZEF / Levi Yitzchak Shagalow

Studiowałem antropogeografię, socjologię i kulturoznawstwo w Niemczech i Irlandii, a w 2017 roku obroniłem doktorat ze specjalizacją w naukach politycznych i kulturowych.

W ciągu siedmiu lat pracy jako naukowiec na Uniwersytecie Humboldta i Wolnym Uniwersytecie w Berlinie zdobyłem szerokie doświadczenie w zakresie badań nauk społecznych, a także w koncepcji i realizacji nauczania. W ciągu tego czasu sprawowałem opiekę nad prawie 350 studentami, prowadziłem różne projekty badawcze i regularnie odpowiadałem za organizację konferencji naukowych.

Byłem prelegentem na kilkudziesięciu akademickich i  specjalistycznych konferencjach o tematyce społecznej. Jestem autorem licznych monografii i artykułów w czasopismach – w języku niemieckim, angielskim i polskim.

Pracowałem także jako menadżer projektów i programów dla firm z sektora społecznego, w ktorych rownierz zyskalem doświadczenie w pozycjach kierowniczych. Pozyskiwałem fundusze i byłem odpowiedzialny za projekty o łącznej wartości finansowej około 4,5 miliona euro i zatrudniających do 25 pracowników. Zleceniodawcami była Unia Europejska, Federalny Urząd Niemczech ds. Migracji i Uchodźców, Urzędy do Spraw Uchodźców miasta Berlin, Fundacja Roberta Boscha i Federalna Agencja Niemczech Edukacji Obywatelskiej, a także różne uczelnie.

Dzięki dłuższym pobytom w ramach pracy, między innemu w Kenii, Izraelu, Terytoriach Palestyńskich, Kolumbii, Ekwadorze, Hiszpanii i Polsce, mam szerokie doświadczenie w kontekście międzynarodowym . Oprócz języka niemieckiego biegle władam językiem polskim, hiszpańskim i angielskim. Mieszkam w Berlinie, ale pracuję na całym świecie.

Moje przekonania mają dla mnie duże znaczenie i dlatego pracuje chętnie z klientami i w projektach, które mi odpowiadaja i w które jestem w pełni zaangażowany. Wartości które są dla mnie ważne:

Różnorodność i inkluzja: Ludzie na ziemi są różnorodni i każdy powinien mieć takie same możliwości, niezależnie od pochodzenia, tożsamości i poglądów.

Przeciwdziałanie dyskryminacji: Obowiązkiem wszystkich ludzi jest przeciwdziałanie formom dyskryminacji i dewaluacji oraz refleksja nad nimi.

Odpowiedzialność społeczna: Każde działanie ma konsekwencje dla innych i naszym obowiązkiem jest być ich jak najbardziej świadomym, aby nie wyrządzać krzywdy innym.

Globalna świadomość: Globalne powiązania i ich złożoność stale rosną, dlatego ważne jest, aby być ich świadomym.

Uczenie się: Świat zmienia się szybko, dlatego ważne jest, aby stale zadawać pytania, rozwijać się i uczyć.